آزاده نیوز

اخبار آزادگان فکر جنگ

۱۱۳ مطلب در خرداد ۱۴۰۰ ثبت شده است

بلیط های انعطاف پذیر جدید برای مسافران نیمه وقت به فروش می رسد

 

معابر در ایستگاه لیدز

بلیط های فصلی انعطاف پذیر جدید از روز دوشنبه به فروش می روند که هدف آن مسافرینی است که فقط دو یا سه روز در هفته به محل کار خود سفر می کنند.

بلیط های جدید در هر دوره یک ماهه به مدت هشت روز قابل استفاده هستند.

وب سایت Rail Rail به مسافران این امکان را می دهد تا پس انداز خود را محاسبه کرده و بلیط های جدیدی را رزرو کنند.

این بخشی از برنامه ریزی دولت برای خدمات ریلی است ، اما بلافاصله برای تأمین روند کار بیشتر در خانه معرفی می شود.

از سال 2023 ، یک نهاد جدید دولتی ، Great Rail Railways (GBR) ، جدول زمانی و قیمت های ریلی را تعیین می کند ، بلیط ها را در انگلیس می فروشد و زیرساخت های ریلی را مدیریت می کند.

بلیط های فصلی قابل انعطاف قبل از تغییرات ساختاری جداگانه معرفی می شوند و می توانند از 28 ژوئن استفاده شوند.

وزیر حمل و نقل گرانت شپس گفت که بلیط های جدید “آزادی و انتخاب بیشتر در نحوه سفر ، بلیط های ساده تر و قیمت منصفانه” را ارائه می دهند.

دولت تخمین می زند که مسافران می توانند سالانه بین 60 تا 350 پوند در سفرهای انتخابی پس انداز کنند.

سیستم جدید:

بلیط های فصلی انعطاف پذیر ، به شما امکان می دهد هر هشت روز برای یک دوره 28 روزه سفر کنید بدون اینکه روزهای سفر را از قبل انتخاب کنید

“ماشین حساب بلیط فصلی” آنلاین برای کمک به مسافران در شناسایی ارزان ترین گزینه

فقط تا پایان سال جاری ، تضمینی برای مسافرانی که از قبل رزرو می کنند در صورت تغییر برنامه های خود ، بدون پرداخت هزینه اضافی می توانند رزرو خود را تغییر دهند

تونی مایلز ، کارشناس راه آهن و مجله مجله Modern Railways ، گفت که مردم باید مراقب باشند زیرا سیستم جدید تعداد محدودی سفر را ارائه می دهد ، در حالی که بلیط فصلی به مردم امکان می دهد تا آنجا که می خواهند از قطار استفاده کنند.

او به BBC امروز گفت: “اینها واقعاً بلیط فصلی نیستند.”  “این خرید عمده بلیط است.

وی گفت: “بلیط فصلی در واقع مسافرت نامحدودی را برای شما فراهم می کند.”  “تفاوت بزرگ این است که شما تعداد معینی سفر را با تخفیف خریداری می کنید ، اما اگر تصمیم بگیرید که آخر هفته چند سفر اضافی انجام دهید ، آنها حساب شما را شروع می کنند.

داستان ادامه دارد

قبل از همه گیری ، تقاضا برای بلیط های فصلی سنتی کاهش یافته بود ، اما دوره اجباری کار از خانه روند را تسریع می کرد.  ده ها کارفرما اعلام کرده اند که پس از رفع محدودیت های همه گیری ، حداقل برای بخشی از هفته به کارکنان فرصت کار در خانه داده می شود.

آنتونی اسمیت ، مدیر اجرایی ناظر مستقل Transport Focus ، گفت که این تغییرات به مردم کمک می کند مردم را ترغیب به انتخاب مجدد سفر با قطار کنند.

آقای اسمیت گفت: “بررسی ما از مسافران به ما نشان داده است که تقاضای زیادی برای تهیه بلیط جدید متناسب با افرادی که انتظار می رود در آینده سفرهای کمتری داشته باشند وجود دارد.”

“این یک گام مثبت در جهت اصلاح طولانی مدت مورد نیاز در فروش بلیط است. ما همچنین از چشم پوشی از هزینه های اداری تغییر تعویض بلیط استقبال می کنیم ، که به بازگرداندن اطمینان مسافران کمک می کند”

با این حال ، مرکز حمل و نقل گفت که استفاده از ماشین حساب برای بررسی هزینه ها برای مسافران مهم است ، زیرا بلیط های انعطاف پذیر جدید بهترین گزینه برای همه نیست.

قبل از همه گیری ، شرکت های راه آهن از قبل برای ارائه بلیط های انعطاف پذیرتر فشار داشتند

آقای مایلز گفت مسافران واقعاً باید در مورد اینکه آیا سیستم جدید به آنها ارزش پول می دهد فکر کنند.

وی گفت: “اگر شما قطعاً می خواهید دو روز در هفته برای کار به محل کار خود بروید و دیگر نه ، این احتمالاً برای شما خوب خواهد بود.”

“اگر فکر می کنید سه روز در هفته سفر خواهید کرد ، بسیار مراقب خواهید بود و اگر فکر می کنید کار شما به صورت تصادفی با شما تماس می گیرد تا برای روزهای اضافی در ماه وارد سیستم شوید ، باید بسیار مراقب باشید زیرا از این اعتبار استفاده خواهید کرد .  “

گروه تأمین راه آهن (RDG) که نماینده اپراتورهای راه آهن است ، گفت که شرکت های راه آهن در صورت حرکت به جلو مایلند به اصلاح سیستم تعرفه ادامه دهند.

به عنوان مثال ، آنها دوست دارند استفاده گسترده تری از فناوری لمسی ، زهکشی مورد استفاده در مترو لندن را مشاهده کنند ، که به مسافران اجازه می دهد در صورت رسیدن به آستانه بدون نیاز به دانستن برنامه های قبلی ، سفر را جمع کنند و قیمت بلیط فصلی را پرداخت کنند. از قبل بلیط اشتراک خریداری کنید.

اگرچه بلیط های فصلی انعطاف پذیر جدید برای عملیات ریلی ملی در انگلستان اعمال می شود ، اما از آنجا که عملیات ریلی به کشورهای دیگر منتقل شده است ، آنها در مسیرهای مرزی مانند بریستول به کاردیف یا برویک به ادینبورگ ارائه می شوند.

بنر “در تماس باشید”

آیا بلیط جدید اشتراک انعطاف پذیر استفاده می کنید؟  به نظر شما این ارزش پول است؟  تجربه خود را از طریق ایمیل به اشتراک بگذارید haveyoursay@bbc.co.uk.

اگر می خواهید با یک روزنامه نگار بی بی سی صحبت کنید لطفاً یک شماره تماس وارد کنید.  همچنین می توانید به روش های زیر متصل شوید:

اگر این صفحه را می خوانید و فرم آن را نمی بینید ، برای ارسال س questionال یا نظر خود باید به نسخه موبایل وب سایت BBC مراجعه کنید ، یا می توانید از طریق ایمیل با ما از طریق HaveYourSay@bbc.co.uk ایمیل کنید  لطفاً نام ، سن و مکان خود را در هر ارائه قرار دهید.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
عرفان علیزاده

ورزشکار تراجنسیتی لورل هوبارد در تیم وزنه برداری زنان نیوزلند برای بازیهای المپیک توکیو انتخاب شد

 

لورل هوبارد وزنه بردار نیوزیلندی برای بازی های المپیک توکیو به عنوان تیم ملی انتخاب شده است و پس از تغییر شرایط انتخابی ، اولین ورزشکار علنی تراجنسیتی است که در این مسابقات شرکت می کند.

امتیاز کلیدی:

لورل هوبارد به عنوان نماینده نیوزیلند در وزنه برداری 87 کیلوگرم زنان در المپیک توکیو

هوبارد 43 ساله قبل از عبور از سال 2013 در وزنه برداری مردان شرکت کرد.

وی طبق دستورالعمل های جدید برای سطح تستوسترون برای ورزشکاران تراجنسی واجد شرایط شرکت در المپیک 2015 بود.

بر اساس بیانیه کمیته المپیک نیوزلند ، هوبارد در وزن 87 کیلوگرم زنان شرکت خواهد کرد.

هوبارد در بیانیه ای گفت: “من از لطف و پشتیبانی که بسیاری از مردم نیوزیلند از من کرده اند سپاسگزار و فروتن هستم.”

این 43 ساله قبل از عبور از سال 2013 در مسابقات وزنه برداری مردان شرکت کرد.

وی هنگامی که کمیته بین المللی المپیک دستورالعمل هایی را به هر ورزشکار تراجنسیتی اجازه داد به عنوان یک زن به رقابت بپردازد ، شرط حضور در مسابقات المپیک 2015 را داشت ، به شرطی که سطح تستوسترون حداقل 12 ماه قبل از اولین مسابقه زیر 10 نانومول در لیتر باشد.

اما قابل قبول بودن آن توسط ورزشکاران سابق و دیگر منتقدان رهنمودهای کمیته بین المللی المپیک در مورد گنجاندن ورزشکاران تراجنسی مورد تردید قرار گرفته است ، که می گویند این امتیاز را در عملکرد بدست آمده در دوران بلوغ مردان نادیده می گیرند.

با این حال ، دولت نیوزیلند از شمول آن حمایت کرد.

رئیس اجرایی کمیته المپیک نیوزلند در بیانیه ای گفت: “لورل علاوه بر اینکه به دلیل رویداد خود در بین بهترین ها در جهان قرار دارد ، از معیارهای واجد شرایط بودن IWF برخوردار بوده است ، از جمله مواردی که براساس دستورالعمل های اجماع IOC برای ورزشکاران تراجنسیتی است.”

 لورل هوبارد پس از مصدومیت از ناحیه بازو از فینال وزن 90 کیلوگرم زنان در بازی های 2018 در بازی های Community Community انصراف داد.(

AP: مارک Schiffelbain

)

هوبارد نماینده بازی های نیوزیلند در جام جهانی 2018 در گلد کوست بود ، اما به دلیل مصدومیت مجبور شد از فینال وزنه برداری 90 کیلوگرم زنان انصراف دهد.

هوبارد در حالی که سعی داشت رکورد 132 پوند را بدست آورد آرنج خود را قوس داد و با درد آشکار میله را پشت سر خود انداخت.

او از بازی واضح کناره گیری کرد ، اتفاقی که مورد علاقه فوق العاده برای پیروزی بود.

یکی دیگر از ورزشکاران تراجنسی ، BMX سوار چلسی وولف ، به عنوان عضوی از تیم آمریکایی به توکیو سفر خواهد کرد ، اما از او به عنوان بازیکن تعویضی نام برده شده است و تضمین مسابقه ندارد.

نیوزیلند در مجموع پنج ورزشکار را از تیم وزنه برداری خود برای توکیو معرفی کرده است.

سایرین کاناه اندروز-ناهو (87- کیلوگرم) برای زنان ، مگان سیگنال (76- کیلوگرم زنان) ، دیوید لیتی (109 کیلوگرم مردان) و کامرون مک تاگارت (81- کیلوگرم مردان) بودند.

رویترز / ABC

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
عرفان علیزاده

HC در نظم زندگی مشترک شریک نیست

 

دادگاه عالی دهلی از مداخله در تصمیم موقت دادگاه بدوی مبنی بر اینکه یک مرد متاهل به پرداخت ماهیانه 10 هزار ین در حمایت از زنی که ادعا می کند بیش از شش سال با او زندگی مشترک داشته است خودداری کرد.

اختلاف انسان

دستورالعمل های دادگاه حتی زمانی صادر شد که مرد ادعا کرد این زن ، هنگامی که آنها در سال 2009 ملاقات کردند ، می دانستند که او با شخص دیگری ازدواج کرده است ، که وی را تحت قانون حمایت از زنان در برابر خشونت خانگی (DV) ممنوع کرده است.

“سوال این است که آیا پاسخ دهنده [woman] در اینجا وی توسط خواهان (مرد) فریب خورده است یا اینکه آیا او در یک رابطه زناکارانه و در مقیاس بزرگ طرف بوده است یا خیر و اینکه آیا رفتار وی به وی هیچگونه حمایت از قانون DV را نمی دهد تنها پس از ارائه شواهد می تواند تعیین شود ، Justice Subramonium Prasad حل و فصل شده است.

این پرونده از یک مجموعه پیچیده از شرایط ناشی می شود که با تقاضای انتقال سال گذشته زن توسط دادگاه محلی تحت قانون DV برای حمایت موقت آغاز شد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
عرفان علیزاده

رستوران دارها با افزایش هزینه های غذا دست و پنجه نرم می کنند و انتظار می رود قیمت منوها افزایش یابد

 

رستوران های سراسر کشور از زمان ابتلا به بیماری همه گیر COVID-19 با افزایش قیمت مواد غذایی دست و پنجه نرم می کنند ، اما برای بلر لبساک ، بیشترین میزان شوک ترین افزایش ، مربوط به مواد کم نورتر این رستوران است.

وی گفت که قبل از همه گیری ، یک ظرف 16 لیتری روغن کلزا برای رستوران Edge Monton RGE RD 18 دلار هزینه داشت.  حالا آنها با همین مبلغ بین 29 تا 32 دلار می پردازند.

لبساک در مصاحبه ای گفت: “این خیلی سریع خلاصه می شود.”

تعرفه های بالای تحویل ، تأخیر و افزایش هزینه های غلات منجر به افزایش قیمت مواد غذایی برای رستوران هایی شده است که قبلاً تحت تأثیر محدودیت ها و تعطیلات همه گیر قرار گرفته اند.

رستوران های کانادا جیمز ریلت گفت که رستوران ها یک صنعت کم حاشیه هستند ، بنابراین فضای زیادی برای کار با هزینه اضافی وجود ندارد.

ریلت گفت: “این بسیار بد است. ما تا زمان بازگشایی بیشتر استانها هیچ تصوری از چگونگی آن نخواهیم داشت.”

مطالعه ای که توسط رستوران های کانادا انجام شد ، نشان داد که هزینه های غذا یکی از سه چالش بزرگ در مواجهه با رستوران ها ، همراه با استثناهای اضافی و بدهی های مربوط به بیماری همه گیر است.

ریلت ، معاون رئیس مرکز کانادا در رستوران های کانادا ، گفت که اگرچه بیشتر صاحبان رستوران سعی می کنند افزایش منو را تا حد ممکن به تأخیر بیندازند ، اما انتظار دارد مشتریان با قیمت های بیشتری روبرو شوند.

بر اساس گزارش قیمت مواد غذایی کانادا ، تأثیر همه گیر بر قیمت مواد غذایی بسیار گسترده بوده است و کل زنجیره تامین را تحت تأثیر قرار داده است.

سیلوین شارلبویس ، نویسنده اصلی گزارش ، گفت: “من فکر می کنم سال گذشته ، وقتی همه گیر شد ، صنایع غذایی تا حدودی از مصرف کنندگان محافظت می کرد. قیمت ها سال گذشته افزایش یافت ، اما (این صنعت) مقداری از شوک ایجاد شده توسط همه گیری را گرفت.” و مدیر آزمایشگاه تجزیه و تحلیل صنایع غذایی در دانشگاه دالاهو.

با این حال ، گزارش قیمت مواد غذایی پیش بینی می کند که امسال پنج درصد افزایش قیمت در مقایسه با سه درصد افزایش در سال 2020 وجود داشته باشد.

“برخی ممکن است بگویند ، خوب ، این پنج درصد است ، چه معامله بزرگی وجود دارد؟”  “، او گفت.  “اما پنج درصد بسیار قابل توجه است زیرا تورم غذا یک بازی متوسط ​​نیست.”

طبق داده های متوسط ​​قیمت خرده فروشی ماهانه از آمار کانادا ، بین ژانویه 2020 و مه 2021 ، متوسط ​​قیمت هر کیلوگرم دنده سرخ شده بو داده تقریبا 12٪ افزایش یافته است.  قیمت 200 گرم قهوه فوری نزدیک به 15 درصد افزایش یافت.

شارلبوی همچنین خاطر نشان کرد که هزینه های حمل و نقل تأثیر قابل توجهی بر قیمت مواد غذایی در کانادا داشته و در سال گذشته سه برابر شده است.  و مانند ریلت ، او انتظار دارد که رستوران ها قیمت ها را افزایش دهند تا هزینه های اضافی را جبران کنند و حتی ممکن است منوی آنها را نیز کاهش دهند تا مقدار صرف شده برای غذا را کاهش دهند.

تا کنون ، رویکردهای Lebsack تغییر منو است.

RGE RD بیش از یک هفته است که برای شام در داخل خانه باز است و در حالی که مشتریان عادی آن متوجه هزینه های بیشتری می شوند ، وی گفت که آنها درک می کنند.

لبساک گفت: “ما واقعاً گفتگوی خوبی با مشتریان خود داریم.”

لی کوپر ، یک سرآشپز و صاحب L’Abattoir در ونکوور ، گفت که فشار ناشی از افزایش هزینه ها را نیز احساس می کند.

کوپر افزود ، این رستوران معتبر مشتری دارد که عادت دارد کمی بیشتر برای تجربیات خود هزینه کند ، و این امر به انتقال به تغییر فهرست کمک می کند.

کوپر گفت: “رستوران ما فوق العاده ارزان نیست و ما در حال تلاش برای ارائه یک محصول برتر هستیم ، بنابراین من فکر می کنم مهمانان ما آماده اند تا کمی بیشتر خرج کنند.”

یکی از راه های رستوران ها برای کاهش تأثیر هزینه های بالاتر ، تهیه منابع محلی است.

لبساک گفت حدود دو سال حیواناتی برای مزارع محلی RGE RD پرورش داده شده اند که به رستوران کمک می کنند تا از قیمت های کشاورزی صنعتی جلوگیری کند.

“هرچه بتوانیم با غذای خود و همسایگان ، جامعه خود نزدیکتر کار کنیم ، با سختگیری بیشتری می توانیم هزینه های خود را حفظ کنیم.”  لبساک گفت.

و صرفه جویی در هزینه برای رستوران های کشور ممکن است تقاضای تأخیر باشد ، زیرا غذاخوری ها برای اولین بار پس از ماه ها آشپزی در خانه و غذا خوردن راهی این کشور می شوند.

لبساک گفت که او قبلاً مشتریان خود را برای بازگشت به تجربه آجر و سوخت بسیار هیجان زده می بیند.

لبساک گفت: “تنها چیز خوب واقعاً ناشی از این است که چه تعداد از افراد رستوران را از دست داده اند.”

“من فکر می کنم همین که مردم متوجه شوند همه چیز گران شده است ، فکر می کنم آنها دوباره برگردند و هزینه کار ما نیز باشد.”

این گزارش توسط مطبوعات کانادایی برای اولین بار در 20 ژوئن 2021 منتشر شد.

——

این داستان با حمایت مالی فیس بوک و همکار مطبوعات خبری کانادا ایجاد شده است.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
عرفان علیزاده

WHO به کشورهای جنوب شرقی آسیا

 

سازمان بهداشت جهانی (WHO) روز یکشنبه از کشورهای منطقه جنوب شرقی آسیا خواست که واکسیناسیون را تسریع کنند تا از جهش مجدد Covid-19 جلوگیری کنند.

وی همچنین از ملتها خواست زیرساختهای بهداشت عمومی را گسترش داده و اقدامات اجتماعی را به شدت اجرا کنند.

این هفته ، مالدیو و میانمار انتقال انواع نگران کننده ویروس کرونا را تأیید کردند.  پیش از این ، سازمان بهداشت جهانی گفت ، گزینه های نگرانی در بنگلادش ، هند ، اندونزی ، نپال ، سریلانکا ، تایلند و تیمور-لسته تأیید شده بود.

انواع نگران کننده ویروس کرونا ، همراه با گشایش اقتصاد و جوامع ، به افزایش اخیر موارد در سراسر جهان کمک کرده است.

“ما باید دائماً تلاش خود را برای آزمایش ، نظارت و انزوا افزایش دهیم.  فاصله فیزیکی ، بهداشت دست و استفاده صحیح از ماسک باید کاملاً اعمال شود.

پونام کتراپال سینگ ، مدیر منطقه ای WHO در جنوب شرقی آسیا گفت: “این اقدامات باید برای مدت طولانی تری در مناطقی که اضطراب قابل انتقال بیشتری دارند اعمال شود.”

وی گفت ، حتی با افزایش واکسیناسیون Covid-19 در کشورها ، آنها باید اقدامات بهداشتی و اجتماعی را به روشی شخصی و انعطاف پذیر اجرا کنند.

در بیانیه ای ، سینگ گفت که برای اقدامات بهداشت عمومی و اجتماعی به رویکرد مبتنی بر ریسک نیاز است و این اقدامات باید در پایین ترین سطح اداری اجرا شود و با شدت انتقال و ظرفیت سیستم های بهداشتی سازگار باشد.

در حال حاضر ، تعدادی از کشورها در مراحل مختلف تکامل بیماری همه گیر COVID-19 هستند و با شرایط اپیدمیولوژیکی مختلفی روبرو هستند.  اگرچه این منطقه در حال حاضر شاهد کاهش کلی پرونده ها است ، عمدتا به دلیل کاهش موارد در هند ، بعضی از کشورهای دیگر هنوز شاهد جهش موارد هستند.

“ما نباید فراموش کنیم که بیماری همه گیر هنوز هم وجود دارد و ما باید در هر سطح از خود ارادی محافظت کنیم.  سینگ در بیانیه ای گفت: “ما باید ترکیبات بهداشت عمومی و اقدامات اجتماعی را ادامه دهیم تا زمانی که واکسنها در سراسر جهان در میان کارگران بهداشتی و گروههای پرخطر و آسیب پذیر پوشش گسترده ای داشته باشد.”

(ورودی های PTI)

برای روزنامه نگاری عمیق ، عینی و مهمتر از همه متعادل ، برای عضویت در مجله Outlook اینجا را کلیک کنید

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
عرفان علیزاده

خروج چین به WTO با تعرفه های شراب امکان مذاکره را فراهم می کند: استرالیا

 

وزیر امور خارجه ماریس پین روز یکشنبه گفت ، شکایت استرالیا به سازمان تجارت جهانی در مورد وظایف ضد دامپینگ چین در صادرات شراب باید گفتگوهای دو جانبه را فراهم کند.

دولت روز شنبه شکایتی را در مورد تعرفه هایی که سال گذشته اعمال شده بود و تقریباً صادرات شراب استرالیا به بازار چین را از بین برد ، شکایت کرد.

پین در مصاحبه با برنامه Broadcasting Corp. استرالیا (خودیها) گفت: “آنچه به ما اجازه می دهد اختلافات را شروع کنیم ، حل و فصل اختلافات است که در واقع بحث دوجانبه با چین است.”

“ما تعرفه های بیش از 200٪ راجع به شراب استرالیا مشاهده کرده ایم. ما اعتقاد نداریم که این با تعهدات WTO چین مطابقت داشته باشد. بنابراین این بخش از فرآیند به ما امکان می دهد این مکالمه مستقیم را داشته باشیم.”

دولت استرالیا غالباً شکایت داشته است که چین درخواست های کاهش تنش های تجاری را نادیده می گیرد.

این دومین بار طی شش ماه است که استرالیا به WTO می رود.  در ماه دسامبر ، کانبرا با طرح شکایتی رسمی خواستار بررسی تصمیم چین برای وضع تعرفه های بالا بر واردات جو استرالیا شد.

روابط با چین که پس از آنکه استرالیا Huawei را در شبکه پهنای باند 5G نوپا در سال 2018 ممنوع کرد ، بسیار سنگین بود ، پس از آنکه کانبرا خواستار تحقیقات بین المللی در مورد ریشه ویروس کرونا شد ، که اولین بار سال گذشته در چین مرکزی گزارش شد ، وخیم تر شد.

چین ، بزرگترین شریک تجاری استرالیا ، با اعمال تعرفه بر کالاهای استرالیایی ، از جمله شراب و جو ، و واردات محدود گوشت گاو ، زغال سنگ و انگور استرالیا ، اقدامات توصیف شده توسط ایالات متحده به عنوان “اجبار اقتصادی” در این کشور.

پین در مورد انگیزه بین المللی تازه برای یافتن پاسخ در مورد ریشه ویروسی که باعث COVID-19 می شود ، پرسیده شد که حفظ حرکت بسیار مهم است.

پین گفت: “ما متعهد هستیم که با شرکای خود همکاری کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که (…) تحقیقات می تواند به مواد مورد نیاز خود از جمله در چین دسترسی پیدا کند.”

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
عرفان علیزاده

باغ گیاه شناسی سلطنتی نسبت به تیراندازی لاک پشت ها در فصل تولید مثل هشدار می دهد

 

باغ گیاه شناسی سلطنتی ، صاحب مناطق زیست محیطی و باغ های فرهنگی در جنوب انتاریو ، می خواهد مردم با گرفتن عکس لاک پشت ها و به اشتراک گذاشتن آنها در شبکه های اجتماعی مخالفت کنند زیرا این امر می تواند جمعیت را به خطر بیندازد.

در بیانیه این سازمان که در بورلینگتون مستقر است و همچنین به منطقه همیلتون خدمت می کند ، آمده است: “متأسفانه ، جمعیت لاک پشت ها در حال کاهش است.”  “فصل تولید مثل برای بازیابی تعداد گونه های حیاتی بسیار مهم است ، اما همچنین با لاک پشت ها چالش های زیادی روبرو می شود ، که عمدتا توسط فعالیت های انسانی ایجاد می شود.”

RBG گفت: لاک پشت ها در اواخر ماه مه تا ژوئیه لانه می شوند ، و زنان تخم را در مکان های خشک و آفتابی و باز دفن می کنند.  جوجه های جوجه ریزی بین اواخر ژوئیه و اکتبر ظاهر می شوند ، اما برخی از آنها زمستان را در لانه می گذرانند و قبل از عزیمت در بهار.

RGB می گوید: کشف محل لانه های لاک پشت می تواند مضر باشد.

“اگرچه هفت گونه بومی منطقه وجود دارد ، اما تنها چهار گونه لاک پشت وجود دارد که هنوز هم می توان آنها را در RBG یافت.

“تخمین زده می شود که از هر 1400 تخم مرغ لاک پشت خرد شده ، فقط یک تا بزرگسالی زنده بماند. نرخ پایین زنده ماندن در جوجه ریزی ، همراه با سالهای زیادی که برای رسیدن به بلوغ جنسی لازم است ، به این معنی است که لاک پشت ها بیشتر در معرض جمع شدن جمعیت هستند. “

جمعیت لاک پشت در کانادا در معرض خطر است

مشکل لاک پشت های در معرض خطر فقط در انتاریو وجود ندارد.

فدراسیون حیات وحش کانادا خاطرنشان کرد که هر هشت گونه لاک پشت آب شیرین توسط دولت فدرال در معرض خطر شناخته شده است.  فدراسیون می گوید تهدیدات اصلی گونه ها عبارتند از:

مرگ و میر در جاده ها.

نابودی زیستگاه.

شکار لانه.

شکار غیر مجاز برای تجارت حیوانات خانگی.

به عنوان مثال ، در نوا اسکوشیا ، هر چهار گونه لاک پشت بومی درجات مختلفی در معرض خطر هستند ، که بخشی از آن به دلیل از بین رفتن زیستگاه است.

RBG همچنین خاطر نشان می کند که لاک پشت ها با تهدیدهای زیادی روبرو هستند ، از جمله وسایل نقلیه ، از بین رفتن زیستگاه ، گونه های مهاجم ، شکارچیان و شکارچیان غیرمجاز یا قاچاقچیان.

“گونه های لاک پشت بومی ما به دلیل تجارت غیرقانونی و مصرف حیوانات خانگی ، شکارچیان متخلف را هدف قرار می دهند. شکارچیان غیر مجاز از طریق مارکرها و عکس هایی که می توانند به آنها در یافتن لاک پشت ها و لانه ها کمک کنند ، نظارت می کنند.”

نقاط محلی لاک پشت های نزدیک جاده ها عبارتند از:

جاده قدیمی گلف.

دشت جاده غربی.

Cootes Drive.

رانندگی المپیک

خیابان کینگ شرقی.

وی گفت: هر کسی که در حوزه قضایی RBG لاک پشت می بیند باید با سازمان تماس بگیرد ، وی افزود که او فقط می تواند به تماس هایی که در نزدیکی منزل و یا در ملک خود هستند پاسخ دهد.

افراد می توانند در شبکه های اجتماعی پیام شخصی خود را ارسال کنند ، از مرکز اصلی بازدید کنند یا با مرکز اصلی تماس بگیرند یا اگر در نزدیکی هستند به کارگری در RBG اطلاع دهند.

هرکسی که مایل به گزارش مشاهده لاک پشت است باید شامل موارد زیر باشد:

نام و اطلاعات تماس شما

چه لاک پشتی و چه تعداد لاک پشتی دیده اید.

محل خاص لاک پشت (تا آنجا که ممکن است مشخص باشد).

وقتی لاک پشت را دید.

RBG در بیانیه ای گفت: “مراقب لاک پشت های ماده ای باشید که برای تخمگذاری تخم مرغ از تالاب های محلی دور می شوند.”

RBG همچنین گفت هر کسی که لاک پشت پیدا کند باید به آنها مکانی اختصاص دهد.  در آن آمده است اگر لاک پشت آسیب دیده است ، با خدمات حیوانات تماس بگیرید و اگر مرده است ، می توانید با RBG تماس بگیرید.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
عرفان علیزاده

پیروزی خردکننده آلمان مقابل پرتغال در یورو 2020 مفرح و روشن کننده بود

 

گروه مرگ یک شب در یورو 2020 زنده شد ، در حالی که فرانسه تساوی 1-1 مقابل مجارستان و آلمان را با نتیجه 4-2 پرتغال شکست داد.

با گذشت چند روز از مسابقات قهرمانی اروپا ، احساس بازگشت فوتبال بزرگ همراه با برخی نکات مهم درباره چگونگی پیشرفت مسابقات بود.

شارژ کردن

وقتی فرانسه در دور اول مسابقات آلمان را با نتیجه 1-0 شکست داد ، به نظر می رسید داستان های قبل از مسابقات پخش می شود.  فرانسه همه را در مسیر خود پراکنده می کند و آلمان سایه ای از خود سابق آنها خواهد بود.

در حال حاضر هر دو این داستان ها را می توان کنار گذاشت ، فرانسوی ها در مقابل تیمی که هیچ کس انتظار نداشت در گروه F هیجانی ایجاد کند ، دست و پنجه نرم می کنند و آلمان قبل از مسابقات یکی از محبوب ترین ها را انتخاب می کند.

از همه مهمتر ، ما یاد گرفته ایم که پرتغال مطمئناً عنوان خود را به عنوان قهرمان اروپا حفظ نخواهد کرد.

فرانسه همه چیز را به روش خود نخواهد داشت

 انتظار می رفت فرانسه از مجارستان عبور کند ، اما اینطور نبود.(

AP: دارکو باندیچ

)

یا حداقل به همین راحتی که بسیاری فکر می کردند نیست.  برخی شرایط تخفیف آور وجود داشت ، از جمله مهمترین آنها مجارستان در بوداپست در خانه با شکوه 67215 صندلی آرنا ، بوداپست بازی می کرد.

با این حال ، با نگاهی به تیم فاخر فرانسه ، طبیعی است که تصور کنیم این مسابقه بعید است سرعت آنها را در مسیر صعود به مراحل نهایی یورو 2020 کاهش دهد.

اما مجارستان بیش از این حد را پشت سر گذاشت ، در پایان نیمه اول با آتیلا فیولا با شکوه پیش افتاد ، قبل از اینکه فرانسه به لطف گل تساوی آنتوان گریزمان ، از یک باخت شرم آور جلوگیری کند.

شارژ کردن

اما هیچ کس در تنظیمات Les Bleus دکمه وحشت را فشار نخواهد داد.

مدیر دیدیه دشان دوست دارد فوتبال تورنمنت بازی کند.  با وجود استعداد هجومی ، به نظر می رسد کشورش در دنده دوم چرخه می زند ، در حالت دفاعی باقی می ماند و برای پیشرفت کار می کند.

آنها احتمالاً هنوز هم گروه را می برند و در مراحل بعدی مسابقات هستند ، حتی اگر همیشه جیغ به نظر نرسند.

شارژ کردن

آلمان مدعی است

 ژرمن ها پس از گلزنی پرتغال را تقسیم کردند.(

AP: ماتیاس هنگست

)

گفته می شود که “آلمان در حال بازگشت است” ، اما ارزیابی دقیق تر این است که آنها در تمام مدت اینجا بوده اند.

رد شانس آنها بعد از باخت 1-0 مقابل فرانسه به معنای نادیده گرفتن خوب بازی آنها در بازی افتتاحیه خود مقابل قهرمانان جهان بود.

پنج کشور چشمگیر یورو 2020

هنوز هم روزهای ابتدایی یورو 2020 است ، اما Dan Colasimone می نویسد:

ادامه مطلب

آنها برای مدت طولانی بر مالکیت سلطه داشتند و مانند واحدی لغزنده و منظم به نظر می رسیدند.  اگر تکمیل آنها بهتر بود ، می توانستند نتیجه بگیرند.

امروز در بازی با یک ستاره دیگر در پرتغال ، در مسابقه تاکنون ، همه چیز کلیک شد.

به ویژه چشمگیر این بود که چگونه آلمان پس از تسلط در 15 دقیقه اول بازیابی کرد و سپس به ضد حمله پرتغال رفت.

شانه های آلمان می توانست لیز بخورد ، اما درعوض حمله شدید خود را به سمت دروازه پرتغال ادامه داد و منجر به یک جفت گل به خودی سریع و یک حرکت مهار نشدنی شد که باعث شد آنها در نیمه دوم دو گل دیگر به ثمر برسانند.

این نمایش بسیار خوبی بود و چیزی را تأیید کرد که شاید برخی فراموش کرده باشند: هیچ کس نمی خواهد در فوتبال تورنمنت مقابل آلمان بازی کند.

پرتغال نمی تواند آن را بدست آورد

 پرتغال در ضد حمله خطرناک به نظر می رسید اما خیلی راحت از آلمان جدا شد.(

AP: کریستوف استاچ

)

هیچ کس در یک مسابقه چهار گل ارسال نکرد و به قهرمانی بزرگ ادامه داد.

پرتغال در حالی که یورو 2016 را فتح کرده بود ترکیب بهتری نسبت به 5 سال پیش دارد اما اکنون دفاع از عنوان خود بعید به نظر می رسد.

آنها به اندازه کافی خوب هستند که از جاده خارج می شوند و حتی می توانند در این مسابقات جلوتر بروند ، اما آلمان دقیقاً نشان داده که چگونه دفاع خود را تکه تکه می کند – از طریق حملات مکرر به بالها – و طرفین بالایی آماده استفاده مجدد از این ضعف خواهند بود .

پرتغال حتی فرصت زیادی برای لیسیدن زخم های خود پیدا نخواهد کرد.  بعدی دیدار با فرانسه در بازی گروهی نهایی است.

شارژ کردن

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
عرفان علیزاده

یک سگ هار وارد شده به ایالات متحده تحقیقات در چندین کشور را برانگیخت

 

نیویورک (AP) – یک سگ هار وارد شده به ایالات متحده در این ماه باعث تحقیقات بهداشت عمومی در چندین ایالت شده است.

مقامات بهداشتی می گویند سگی که از آذربایجان به آمریکا آورده شده و در آخر خانواده ای در شهرستان چستر پنسیلوانیا به سر می برد ، رفتاری عجیب و غریب را آغاز کرد.  وی بعداً آزمایش هاری مثبت داد و مورد اتان قرار گرفت.  حداقل 12 نفر در معرض حیوان قرار گرفتند.

این سگ یکی از 34 حیوان بود – 33 سگ و گربه – که توسط سازمان نجات حیوانات از آذربایجان در فرودگاه بین المللی اوهار شیکاگو در 10 ژوئن وارد شد.

حیوانات در کابین اصلی هواپیما یا ترمینال اصلی فرودگاه نبودند.  مسافران اوهار در معرض خطر نیستند ، اما مقامات بهداشتی در حال بررسی این هستند که آیا سایر حیوانات موجود در این محموله نیز آلوده هستند یا خیر و هنوز صاحبان حیوانات خانگی جدید را ردیابی می کنند.

هاری دیگر در ایالات متحده به طور منظم در بین سگ ها شیوع نمی یابد ، اما حیوانات وارداتی خطر شیوع جدید در نظر گرفته می شود.

آژانس های فدرال در حال تحقیق بر روی مقامات بهداشتی در پنسیلوانیا ، ایلینوی ، ایندیانا ، نیوجرسی و نیویورک هستند.

این حادثه چهارمین سگ هار است که از سال 2015 به ایالات متحده وارد شده است. سه سگ قبلی سگ های نجات بودند که با گواهی واکسیناسیون هاری وارد شدند ، که بعداً جعلی شناخته شد.

این هفته ، CDC اعلام کرد که از 14 ژوئیه ، که هاری هنوز هم یک مشکل است ، ممنوعیت یک ساله سگهای بیش از 100 کشور – از جمله آذربایجان – را اعمال می کند.  این ممنوعیت به دلیل جهش تعداد توله سگهایی است که از ورود منع شده اند زیرا آنها سن کافی برای واکسیناسیون کامل ندارند.

___

دپارتمان بهداشت و علوم آسوشیتدپرس از وزارت آموزش علوم موسسه پزشکی هوارد هیوز پشتیبانی دریافت می کند.  AP فقط مسئولیت کلیه مطالب را بر عهده دارد.

بارگذاری …

بارگذاری …بارگذاری …بارگذاری …بارگذاری …بارگذاری …

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
عرفان علیزاده

کاکتوس های دور ریخته شده نادر در ایتالیا ، که به خانه خود در شیلی ارسال شده است

 

رم – واحد پلیس حیات وحش ایتالیا با در دست داشتن یک قرار بازرسی ، وارد خانه یک مظنون به تاجر کاکتوس شد و در یک اتاق دربسته بیش از 1000 کاکتوس نادر را که از صحرای آتاکاما در شیلی گرفته شده بود ، پیدا کرد.

این کشف در فوریه سال 2020 به یکی از بزرگترین مجسمه های معروف کاکتوس ها و کاتالیزوری برای تلاش های بین المللی در بین کارشناسان کاکتوس ، پلیس ، متخصصان حفاظت از محیط زیست و دولت ها برای بازگرداندن گیاهان به کشورهای خود تبدیل شد.

آنچه سرهنگ دوم سیمون سچینی و تیمش در سنیگالیا ، شهری در ساحل آدریاتیک در مرکز ایتالیا یافتند ، صدها کاکتوس Copiapoa cinerea و Eriosyce بود که از بیابان ریشه کن شدند.  آنها همچنین گذرنامه ، رایانه و سایر مدارک مظنون را پیدا کردند که به آنها کمک کرد تا عملیات او را مجدداً آغاز کنند.

مظنون ، ایتالیایی حدود 40 ساله ، هفت سفر به شیلی انجام داد و از آنجا جعبه های کاکتوس را به رومانی و یونان فرستاد.  سپس آنها را به ایتالیا آوردند و بیشتر به آسیا به مشتریان فروختند.

سچینی گفت: “من هرگز تصور نمی کردم که چنین بازاری بتواند وجود داشته باشد. من هرگز تصور نمی کردم که کاکتوس ها با هزینه 1200 یورو (1430 دلار) به ژاپن ارسال شوند.”

وی با آندره کاتابریگا ، رئیس انجمن تنوع زیستی و حفاظت تماس گرفت و از او خواست نمونه ها را مورد بررسی قرار دهد تا تأیید کند که آنها توسط صحرای شیلی که خشک ترین صحرای غیر قطبی جهان به حساب می آید ، غارت شده اند.  دانشمندان از منطقه غرب آند به عنوان مکانی برای شبیه سازی سفرهای دریایی به مریخ استفاده کرده اند.

در یک شهر کوچک در حومه بولونیا ، Katabriga چندین گلخانه دارد که در آن انواع مختلف کاکتوس های کمیاب از دانه های مجاز را به طور قانونی پرورش می دهد.  وی سپس سعی در بازآفرینی زیستگاه طبیعی آنها دارد و از سواب پنبه برای گرده افشانی استفاده می کند.  این امر به وی این توانایی را می دهد که بین کسانی که در گلخانه ها رشد می کنند و دیگران را که از صحرا بیرون آورده اند تشخیص دهد.

Cattabriga بلافاصله با اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت (IUCN) تماس گرفت که لیست قرمز گونه های در معرض خطر در سراسر جهان را نگهداری می کند.  بر اساس IUCN ، حدود یک سوم از 1478 گونه کاکتوس در طبقه بندی در معرض خطر قرار می گیرند.

و اگرچه نگرانی بین المللی در مورد خطر انقراض کرگدن ها ، ببرها یا پانداها وجود دارد ، تعداد کمی از مردم از احتمال ناپدید شدن کاکتوس آگاه یا نگران هستند.

باربارا گوتش ، رئیس گروه گیاهان ساکتی و گیاهان ساکولنت IUCN گفت: “من فکر می کنم بخشی از آن به این دلیل است که گیاهان همه جا هستند. بنابراین ما آنها را امری عادی می دانیم.”  “در مورد خاص کاکتوس ها ، آنها بیش از پرندگان یا پستانداران در معرض خطر هستند.”

کاکتوس ها هم به عنوان کالاهای قابل جمع آوری و هم به عنوان گیاهان آپارتمانی تزئینی محبوبیت بیشتری پیدا می کنند.  در سالهای اخیر ، تقاضا در چین ، ژاپن و تایلند افزایش یافته است.

کاتابریگا و سچینی تصمیم گرفتند که مقدار مصادره به یک اقدام تاریخی احتیاج داشته باشد: گیاهان باید به شیلی برگردانده شوند.

 وقتی اثر هنری دزدیده شده بازیابی شد ، دوباره برگردانده می شود. “

اما ارسال آنها به عقب راحتتر از انجام بود.  اندکی پس از مصادره ، ایتالیا به دلیل بیماری همه گیر COVID-19 مورد محاصره قرار گرفت.  کاکتوسهای توقیف شده به گلخانه ای در باغ گیاه شناسی در دانشگاه میلان منتقل شدند.  آنها سپس در طول یک سال تلاش خود را برای کاهش کارنامه و یافتن بودجه برای انتقال انجام دادند.

در شیلی ، پابلو گوئررو از گروه گیاه شناسی دانشگاه کنسپسیون شروع به سازماندهی با شرکت جنگل ملی شیلی (CONAF) برای پذیرش گیاهان کرد.

سرانجام ، بیش از یک سال پس از کشف کاکتوس ها ، برنامه بازیابی در دست اجرا است.  کاتابریگا به افسران تیم حیات وحش چکینی پیوست و 844 گیاه را برای ارسال به شیلی پیچید.  از بین افراد دستگیر شده توسط قاچاقچی ، 107 نفر درگذشتند.

در تاریخ 18 آوریل 2021 ، گیاهان وارد فرودگاه سانتیاگو شدند و به یک مرکز قرنطینه ویژه در حومه پایتخت شیلی منتقل شدند.  آنها تا ماه آگوست در آنجا می مانند.

آینده آنها هنوز نامشخص است.  سیاستمداران خواستار بازگرداندن آنها به صحرای آتاکاما هستند.  اما گوهرو نگران است که گیاهان در این کاشت مستقیم زنده نمانند.  او اصرار دارد که یک باغ گیاه شناسی خاص در منطقه کوکیمبو وجود داشته باشد ، جایی که زیستگاه طبیعی آنها می تواند تولید شود.

در همین حال ، قاچاقچی و همدست مشکوک متهم شده و در آنکونا ایتالیا محاکمه خواهد شد.  وی از گفتگو با آسوشیتدپرس خودداری کرد.  سچینی همچنین گفت که افرادی که با مظنونان همکاری می کنند در بانک اطلاعاتی یوروپول گنجانده شده و تحت نظارت قرار خواهند گرفت.

گوئررو گفت: “بیشتر مردم شیلی تصور نمی کنند که ما گونه های شکارچی غیرمجاز داشته باشیم. آنها تصور می کنند که شکارچی در مورد کرگدن ها یا فیلهای دور است. آنها نمی دانند این درست در اینجا با کاکت های ماست.”

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
عرفان علیزاده