مونترآل – این جشن مانند روز سنت ژان باتیست بود ، زیرا هیچ یک از دیگر مونترال کانادیانس برای اولین بار در Fete Nationale در کبک بازی می کرد و با مهر زدن سی و چهارمین بلیط خود به فینال جام استنلی ، آن را قطع کرد.

منحصر بفرد؟  چه خبر از چیزهای شنیده نشده است.

این یک سال غیرمنتظره بود – برای همه ما ، اما مطمئناً برای آن دسته از کانادایی ها که در دور 1 و حتی در این نیمه نهایی مقابل شوالیه های طلای وگاس در برابر تورنتو میپل لیف هیچ شانسی پیدا نکردند.  هیچ تیمی به بیش از 30 سال پیش شانس بیشتری برای رفتن نداشته است و این درست است که این تیم باید با آنها مخالفت کند.

این کانادایی ها در شش بازی جنگیدند و مانند هر مسابقه ای که پیش از او با آن روبرو شده بودند از پس این چالش برآمدند: سخت و همه با هم.  و این پیروزی در این سری از عاقلان آن بود ، با آرتوری لکونن در وقت اضافه 1:39 به گل رسید تا بازی 3 را با نتیجه 3-2 به پایان برساند و آنها را برای اولین بار از سال 1993 به فینال بازگرداند.

پیش از این ، کانادایی ها اجازه داده بودند که دو برتری با یک گل از دست خارج شود و روی پاشنه زمین افتاد تا دوره سوم به پایان برسد.

آنها برای شروع وقت اضافه در آنجا ماندند ، اما بعد از اینکه برندان گالاگر از منطقه خنثی عبور کرد و توپ را به فیلیپ دانو رساند ، او را از وسط قطع کرد و عصای لکونن را پیدا کرد ، برای جشن گرفتن گل لخونن بلند شدند.

3500 هوادار در مرکز بل فوران کردند ، مصافحه هایی را شکل دادند ، و سپس شی وبر برای اولین بار در بیش از 100 سال تاریخ کانادا اسکیت بازی کرد و میزبان جام کلارنس کمپبل بود – او آن را لمس نکرد.

عجیب؟  نه ، فقط کارهای مشابه دیگری که امسال انجام شده است.

کاپیتان که گل ابتدایی را به ثمر رساند ، گفت: “ما چیزهای زیادی را پشت سر گذاشته ایم” – اولین بازی اش در پلی آف ، یک سیلی شدید از سمت چپ که تقریباً فراموش کرده بود شما در هشت بازی آخر این فصل از ناحیه انگشت شست دست از دست داده اید.

درام شش ماه گذشته می تواند ده اپرای سریال را پر کند.

این تیم با اشک شروع کرد و سپس آنقدر بد بازی کرد که مربی خود را اخراج کردند.  وقتی تیم Joel Army COVID-19 را گرفت ، این تیم از زمان استراحت بیرون آمد و سپس متوقف شد.  این تیم مجبور شد فصل را با انجام 25 بازی در 44 شب به پایان برساند ، فقط برای این کار سه بار در کشور سفر کرد.  این تیم با محدودیت دستمزد و لیستی از موقعیت هایی که مربی او را بسته بود برای پوشیدن تیم بهینه هنگامی که پس از معامله به شدت به انعطاف پذیری نیاز داشت ، با یک معضل روبرو بود.  در حالی که پلی آف در تعادل بود ، تیم وبر ، کری پرایس دروازه بان ستاره و کری پرایس و سایر بازیکنان اصلی را به دلیل مصدومیت از دست داد.  این تیم در دومین بازی آخر خود در این فصل باخت – یکی از 14 بازی که در 21 بازی پایانی خود به پایان رسید. این تیم مرده بود تا با نتیجه 3-1 برابر Maple Leafs ، ​​بر روی یخ خانگی بسته شود در آنچه انتظار می رفت آخرین بازی سال آنها در Bell Center باشد.  و این تیم در سری شوالیه های طلایی وگاس را با نتیجه 1-1 ترک کرد و به مونترال بازگشت ، جایی که سرمربی دومینیک دوچارد با COVID-19 تشخیص داده شد و برای بقیه سری قرنطینه شد – و احتمالاً بعد از آن.

این تیم برتر است.

پرایس که در بازی 6 37 سیو انجام داد گفت: “ما در حال حاضر اینجا نیستیم اگر باور نکنیم. ما همیشه به آن پایبند بوده ایم.”

روز پنجشنبه ، هنگامی که مردم در شهر خیابان های جلوی ساختمان را آب گرفتند و چندین هزار نفر دیگر دیوارها را پر کردند ، کانادایی ها تیمی بودند که برای گرفتن عکس در این جام کمپبل گشت و گذار کردند و سپس آن را درست روی میز گذاشتند.

کول کاوفیلد که گل او در دوره دوم شامل هر عنصری بود که او را به یک بازیکن خاص برای سالهای آینده تبدیل کند ، گفت: “بدیهی است که یک بزرگتر نیز در حال تعقیب آن هستیم.”

تازه کار 20 ساله با عبور از میله بردن مک ناب به ناحیه خنثی ، دو بار از دنده دوم به چهارم فشار آورد و مچ خود را از روی دستکش رابین لنر و زیر هالتر از شبکه وگاس شلیک کرد تا بازی 2-1 کانادینز شود. 9 36 در دوره دوم.  این چهارمین گل از سری بازی ها بود که بچه ها باید پلی آف را شروع کنند و دو بازی اول را از مطبوعات تورنتو تماشا کنند.

پایدار.

پس از اینکه لهکنن معامله را امضا کرد ، لهنر از عزم راسخ کانادایی ها قدردانی کرد.

لنر گفت: “جهنم یک تیم.”  “او بسیار سخت کار می کند.  آنها به ساختار خود پایبند هستند و بازیکنان بسیار خوبی دارند.  همه آنها را دست کم می گیرند.  خوب برای آنها  “

همه آنها.

بدون اینکه همه آنچه را که از آنها انتظار می رود انجام دهند – و برخی حتی بیشتر – نمی توانید همه چیز کانادایی ها را پشت سر بگذارید و چیز کاملاً غیرمنتظره ای بیاورید.

لوک ریچاردسون ، معاون مربی دوکارم ، گفت: “واقعاً سرگرم کننده است که می بینیم پسران در رختکن سرگرم می شوند.”  “آنها شایسته آن هستند.  واقعاً ناراحت کننده است که می بینید گروهی از بچه ها با هم خیلی سخت کار می کنند.  من می دانم که هر تیمی یکسان است ، همان حرف را می زند ، اما این بچه ها گروه ویژه ای هستند و ترکیب خوبی هستند.  بیان اینکه چقدر به آنها افتخار می کنیم دشوار است اما آنها لیاقت آن را دارند و هنوز تمام نشده است.

“من آتش را در چشمان آنها دیدم.  آنها در حال حاضر در مورد آن صحبت می کنند.  ما بلافاصله تمرکز خود را تغییر می دهیم.  ما احتمالاً (جمعه) برمی گردیم و فقط استراحت می کنیم و شنبه برمی گردیم و کارهایی انجام می دهیم و یکشنبه ، ما برمی گردیم.  و ما منتظر چالش هستیم.  “