مایکروسافت نسل بعدی نرم افزار ویندوز خود را با نام Windows 11 معرفی کرده است که دارای ویژگی های بصری براق تری است و برای برنامه های شخص ثالث بازتر است.

آخرین نسخه معرفی شده سیستم عامل پیشرو مایکروسافت جانشین ویندوز 10 امروز خواهد بود که این شرکت در سال 2015 معرفی کرد.

ویندوز 11 انتظار می رود اواخر امسال در رایانه ها و سایر دستگاه های جدید و به عنوان یک به روزرسانی رایگان برای کسانی که ویندوز 10 دارند ، ظاهر شود.اعتبار:AP

در چالش اپل رقیب ، این شرکت همچنین گفت که توسعه دهندگان برنامه را مجبور به پرداخت هزینه های مایکروسافت برای استفاده از فروشگاه برنامه خود نمی کند.  و اینکه برنامه های محبوب اندرویدی گوگل بر روی سیستم جدید آن اجرا می شوند.

انتظار می رود ویندوز 11 در اواخر سال جاری در رایانه های شخصی جدید و سایر دستگاه ها و به عنوان یک به روزرسانی رایگان برای کسانی که دارای ویندوز 10 هستند ، ظاهر شود. این شامل تعدادی از ارتقاic لوازم آرایشی مانند دکمه شروع جدید ، نوار وظیفه دوباره طراحی شده و صداها و ویژگی های زیر است درب هایی برای افزایش سرعت و کارایی طراحی شده است.

ضمن اینکه درهای بیشتری برای توسعه دهندگان شخص ثالث باز می شود ، تیم های گفتگوی مایکروسافت در محل کار را نیز تقویت می کند و ارتباط با افراد هنگام راه اندازی را آسان تر می کند.

تحلیلگر فارستر ، جی پی گوندر گفت که پیشرفت های زیباشناختی و کاربرد آسان منعکس کننده وعده مدیرعامل ساتیا نادلا برای ساخت محصولی است که مردم “دوستشان” داشته باشند تا اینکه تحمل کنند ، اگرچه گوندر این سedال را مطرح کرد که آیا ویندوز 11 واقعاً یک نسل جدید است.  وی افزود که این واقعیت که بر اساس همان کد اولیه ویندوز 10 ساخته شده است ، واقعاً چیز خوبی است ، زیرا می تواند از مشکلات فنی جلوگیری از راه اندازی ویندوز ویستا در سال 2007 جلوگیری کند.

رویداد مجازی مایکروسافت تحت تأثیر مشکلات فنی قرار گرفت ، که این شرکت را مجبور کرد برخی از بینندگان را برای مشاهده آن در توییتر توصیه کند.

هنگامی که ویندوز 10 شش سال پیش منتشر شد ، مایکروسافت امیدوار بود که سیستم عامل جدید به بازگرداندن وفاداری به مشتریانی که بیشتر به تبلت ها ، تلفن های هوشمند و سایر دستگاه ها اعتماد می کنند ، کمک کند.